ABI index (meranie členkových tlakov)

ABI index - meranie členkových tlakov

Meranie ABI indexu Ponúkame špeciálny prístroj ABI 100 na súčasné perlagemeranie členkových tlakovperlage. ABI index je systém oscilometrického merania tlakov členkov/paží na všetkých štyroch končatinách naraz. Meranie trvá 1 minútu a je nebolestivé. Na zápästia a členky sa pripoja snímacie manžety, ktoré vykonajú meranie. Na konci dostane každý vyšetrený pacient záznam s výsledkami.

ABI index je index členkových tlakov (ankle brachial pressure index). Stanovenie ABI je základná neinvazívna diagnostická metóda na potvrdenie alebo vylúčenie chronickej ischemickej choroby dolných končatín.perlage

ABI index meria priechodnosť tepien dolných končatín. ABI index upozorňuje na príznaky ischemickej choroby dolných končatín (ICHDK). Ischemická choroba dolných končatín vzniká zanášaním tepien dolných končatín a prináša riziko kardiovaskulárnych ochorení vrátane infarktu myokardu alebo cievnej mozgovej príhody. ICHDK je porucha prekrvenia nôh a týmto ochorením trpí až desatina českej populácie.

 

Skríningové vyšetrenie ICHDK ABI systémom BOSO

Praktické využitie ABI systému pri meraní priechodnosti tepien

BOSO ABI 100 (meranie členkových tlakov)

BOSO ABI 100 (meranie členkových tlakov)

BOSO ABI 100 (prístroj na meranie členkových tlakov) umožňuje súčasné meranie krvného tlaku na všetkých štyroch končatinách naraz. Prístroj meria hodnotu ABI indexu, ktorý označuje priechodnosť tepien dolných končatín a upozorňuje na príznaky ischemickej choroby dolných končatín (ICHDK).

Výrobca: BOSO (BOSCH and SOHN) Germany
Balenie: 1 kus – kompletná súprava ABI 100 (meranie členkových tlakov)
Dostupnosť: tovar je na sklade ...

ZDRAVOTNÁ TECHNIKA.sk ponúka: