SPÁNKOVÁ TERAPIA CPAP a BIPAP

SPÁNKOVÁ TERAPIA CPAP a BIPAP

Syndróm spánkového APNOE je ochorenie patriace medzi poruchy spánku. Je charakterizované poruchou dýchania a prejavuje sa zastavením dýchania v priebehu spánku. Sprevádza ho chrápanie a nedostatok kyslíka (O2). Zastavenie dýchania býva dlhšie než 10 sekúnd a objavuje sa viac než 10-krát za hodinu.

Lekárka Krajskej nemocnice T. Baťu Marta Vránová predvádza masku CPAP používanú pri liečbe spánkového apnoe.

Príčinou spánkového apnoe je opakované zúženie až uzavretie horných dýchacích ciest alebo hltanu. Poruchy majú za následok veľkú únavu cez deň, niekedy ich sprevádzajú silné bolesti hlavy. U pacientov sa navyše zvyšuje riziko cukrovky, obezity, infarktu a cievnej mozgovej príhody.

 

Prístroj PolyWatch na monitoring spánkového APNOE a cestovnú spánkovú terapiu DREAMSTATION GO pre ľudí na cestách

PolyWatch je ucelený diagnostický systém na testovanie spánku v domácom prostredí. Pre ľudí na cestách ponúkame prístroj pre spánkovú terapiu PHILIPS DREAMSTATION GO.

pdfMonitoring spánkového apnoeveľkosť: 4,47MB
pdfReport spánkového apnoeveľkosť: 0,9MB

Predávame 3 modely spánkovej terapie OLIVE, kvalitný nemecký výrobok PRISMA Löwenstein a cestovnú spánkovú terapiu PHILIPS iGO

Základný model spánkovej terapie OLIVE CPAP je určený pre menej náročných zákazníkov. Najviac predávaný model spánkovej terapie je OLIVE BIPAP. Pre pacientov vyžadujúcich nadštandardné funkcie ponúkame model spánkovej terapie OLIVE AUTOPAP, ktorý umožňuje exspiračné odľahčenie pacienta (inhaláciu kyslíka). Prístroj má farebný dotykový displej a je určený pre pacientov vyžadujúcich vyššiu úroveň tlaku (pri výdychu sa tlak znižuje a poskytuje tak pacientovi vyššiu mieru komfortu).

V prípade potreby je možné k terapeutickým prístrojom APNOE prikúpiť nosnú masku OLIVE, prípadne komfortnú tvárovú masku AMARA. Nemecká firma LÖWENSTEIN okrem prístrojov na spánkovú terapiu vyrába aj príslušenstvo, tzn. masky apnoe a dýchacie vrapové hadice.

Pozor novinka!
V našej ponuke taktiež novo nájdete cestovnú spánkovú terapiu PHILIPS DREAMSTATION GO pre ľahšie dýchanie a pohodlný spánok na cestách.

Ako funguje SPÁNKOVÁ TERAPIA?

Pomocou prístroja je do tvárovej masky vháňaný vzduch pod tlakom. Prístroj na spánkovú CPAP terapiu ukáže, aký tlak je pre daného pacienta najlepšie, aby sa poklesy hladiny kyslíka a zástavy dychu objavovali čo najmenej. Pacient potom doma spí so špeciálnou maskou napojenou na pretlakový prístroj.

Maska na spánkovú terapiu CPAP / BIPAP

Cestovná spánková terapia CPAP / APAP

Cenově dostupné přístroje CPAP, BIPAP, EPAP a IPAP OLIVE pro léčbu spánkové APNOE

pdfSpánková terapia Olive OLV-DS8veľkosť: 0,43MB
pdfSpánková terapia CPAP OLIVEveľkosť: 0,98MB
pdfSpánková terapia BIPAP OLIVEveľkosť: 1,4MB
pdfNosná maska Oliveveľkosť: 0,15MB
pdfTvárová maska Oliveveľkosť: 0,16MB
pdfPhilips Dreamstation Goveľkosť: 1,69MB
MASKA APNOE JOYCE - nosové

MASKA APNOE JOYCE - nosové

NOSNÁ MASKA APNOE pre spánkovú terapiu. Nastaviteľný popruh umožňuje dobrú stabilitu masky. Kvalitný nemecký výrobok LÖWENSTEIN sa hodí k akémukoľvek prístroju na spánkovú terapiu CPAP/BIPAP.

Výrobca: LÖWENSTEIN Medical Technology GmbH + Co. KG
Balenie: 1 ks (nosná maska APNOE)
Dostupnosť: tovar MÁME skladom! ...

MASKA APNOE JOYCE - tvárová

MASKA APNOE JOYCE - tvárová

Tvárová maska APNOE pre spánkovú terapiu. Nastaviteľný popruh umožňuje dobrú stabilitu masky. Kvalitný nemecký výrobok LÖWENSTEIN sa hodí k akémukoľvek prístroju na spánkovú terapiu CPAP/BIPAP.

Výrobca: LÖWENSTEIN Medical Technology GmbH + Co. KG
Balenie: 1 ks (tvárová maska APNOE)
Dostupnosť: tovar MÁME skladom! ...

SPÁNKOVÁ TERAPIA PHILIPS DORMA

SPÁNKOVÁ TERAPIA PHILIPS DORMA

SPÁNKOVÁ TERAPIA PHILIPS DORMA s automatickým optimálnym nastavením tlaku a nízkou hladinou hluku pre kvalitný (komfortný) nočný spánok. Spánková terapia DORMA je kompatibilná so softvérom pre správu pacientskych dát DORMA ENCORE, ktorý umožňuje odovzdanie dát ošetrujúcemu lekárovi (SW nie je súčasťou štandardnej výbavy, je možné ho dokúpiť) pre jednoduchú a efektívnu diagnostiku spánku alebo dýchanie odborníkom. Tučné ikony na grafickom displeji poskytujú ľahko zrozumiteľné ovládanie prevádzky. Funkcia AUTO (automatickej prevádzky) monitoruje pacientovi dýchacie cesty a automaticky upravuje terapiu CPAP tak, aby vyhovovala potrebám pacienta. Súčasťou dodávky je sieťový napájač (adaptér), dýchacia vrapová hadica CPAP, taška.

Prístroj neobsahuje dýchaciu APNOE masku. Výhodou je, že zákazník si sám vyberie masku, ktorá mu bude vyhovovať (zvolí si značku a veľkosť).

Výrobca: PHILIPS Respironics
Balenie: 1 SET model) CPAP vrátane tašky
Dostupnosť: tovar MÁME skladom ...

SPÁNKOVÁ TERAPIA PRISMA

SPÁNKOVÁ TERAPIA PRISMA

SPÁNKOVÁ TERAPIA PRISMA SMART so zvlhčovačom a APNOE maskou je vybavená unikátnym algoritmom, ktorý automatickou zmenou nastavenia reaguje na výskyt spánkového APNOE, hypopnoe alebo chrápania a poskytuje tak najúčinnejšie terapie pri problémoch s dýchaním v spánku. SPÁNKOVÁ TERAPIA PRISMA SMART je vybavená patentovanou technológiou SmartFLEX, ktorá zvyšuje komfort pacienta a umožňuje exspiračné odľahčenie (ľahšia inhalácia kyslíka).

Hlučnosť: menej ako 26 dBA
Rozmery: výška 11cm x šírka 17cm x hĺbka 18cm
Váha: 1,22 kg
Tlak 0,294 až 1,961 kilopascalov (0,003 až 0,02 barov)

Výrobca: LÖWENSTEIN Medical Technology GmbH + Co. KG
Balenie: 1 SET model) AUTOPLUS vrátane tašky a nosnej masky COMFORT BLUE
Dostupnosť: tovar MÁME skladom
na okamžité dodanie! ...

SPÁNKOVÁ TERAPIA OLIVE CPAP

SPÁNKOVÁ TERAPIA OLIVE CPAP

SPÁNKOVÁ TERAPIA OLIVE model CPAP na liečbu spánkového APNOE, hypopnoe alebo chrápania poskytuje účinnú terapiu pri problémoch s dýchaním v spánku. Prístroj OLIVE CPAP zvyšuje komfort pacienta a umožňuje exspiračné odľahčenie (inhalácia kyslíka). CPAP je prístroj na liečbu syndrómu obštruktívnej spánkovej APNOE – HYPOPNOE (OSAHS) pre domáce používanie. Zariadenie CPAP dokáže udržať kontinuálny pozitívny tlak dýchacích ciest. Profesionáli nastavujú zodpovedajúci tlak podľa stupňa užívateľovho spánkového apnoe tak, aby bola zaistená liečba. Zvlhčovač spolupracuje s prístrojom a dopravuje užívateľovi vzduch vhodnej teploty a vlhkosti, aby sa zabránilo vysychaniu nosných slizníc užívateľa a zaistilo sa komfortné ošetrenie. Prístroj kontroluje zapnutie/vypnutie (ON/OFF) zvlhčovača, ktorého princípom je ohriať vodu v komore a zaistiť, aby užívateľ inhaloval vzduch vhodnej teploty a vlhkosti.

Hlučnosť: menej ako <30 dB
Rozmery: 255 mm x 170 mm x 112 mm
Váha: 1,8 kg
Tlak 0,49 až 1,96 kilopascalov (0,005 až 0,02 barov)

Výrobca: OLIVE Electronic Technology CO, Ltd.
Balenie: 1 SET model) CPAP vrátane tašky a nosnej masky
Dostupnosť: tovar MÁME skladom ...

SPÁNKOVÁ TERAPIA OLIVE BIPAP

SPÁNKOVÁ TERAPIA OLIVE BIPAP

SPÁNKOVÁ TERAPIA OLIVE model BIPAP na liečbu spánkového APNOE, hypopnoe alebo chrápania poskytuje účinnú terapiu pri problémoch s dýchaním v spánku. Prístroj OLIVE BIPAP zvyšuje komfort pacienta a umožňuje exspiračné odľahčenie (inhalácia kyslíka). BIPAP je zariadenie pre bipolárny kontinuálny pozitívny tlak v dýchacích cestách, používané predovšetkým na domácu starostlivosť a klinické ošetrenie syndrómu obštruktívneho spánkového apnoe – hypopnoe (OSAHS) alebo respiračnej nedostatočnosti.
Môžete nastaviť ako IPAP (inšpiračný pozitívny tlak), tak EPAP (expiračný pozitívny tlak dýchacích ciest). Zvlhčovač spolupracuje s prístrojom a poskytuje užívateľovi vzduch vhodné teploty a vlhkosti, aby sa zabránilo vysychaniu používateľových nosových slizníc a zaistilo sa komfortné ošetrenie. Prístroj kontroluje zapnutie/vypnutie (ON/OFF) zvlhčovača, ktorého princípom je ohriať vodu v komore a zaistiť, aby užívateľ inhaloval vzduch vhodnej teploty a vlhkosti.

Hlučnosť:<30 dB
Rozmery: 255 mm x 170 mm x 112 mm
Váha: 1,8 kg
Tlak 0,49 až 1,96 kilopascalov (0,005 až 0,02 barov)
Kapacita vody: 200 ml

Výrobca: OLIVE Electronic Technology CO, Ltd.
Balenie: 1 SET model) BIPAP vrátane tašky a celotvárovej masky
Dostupnosť: tovar MÁME skladom ...

SPÁNKOVÁ TERAPIA OLIVE CPAP OLV-DS8

SPÁNKOVÁ TERAPIA OLIVE CPAP OLV-DS8

SPÁNKOVÁ TERAPIA OLIVE CPAP OLV-DS8 na liečbu obštrukčnej spánkového apnoe dospelých (OSA) / Hypypnea / chrápanie. Prístroj OLIVE CPAP OLV-DS8 zvyšuje komfort pacienta a umožňuje exspiračné odľahčenie (inhaláciu kyslíka). Prístroj obsahuje: nemeckú technológiu (softvér, algoritmus, technológia pohonu motora), 2.8" TFT farebný displej pre jednoduchšie ovládanie zariadenia (údaje o liečbe v reálnom čase napr. graf v tvare vlny, alarm), špeciálnu nádržku na vodu, ktorú je možné ľahko umývať a opätovne vložiť do prístroja, automatické vypnutie, tepelnú poistku a uzamknutie nastavených parametrov.K prístroju je možné dokúpiť 16 GB SD kartu pre uloženie až 5 rokov záznamov.

Hlučnosť: menej ako <28 dB
Rozmery: 28 (dĺžka) x 14 (šírka) x 9,5 cm (výška)
Váha: 1,6 kg
Tlak 4-25 cm H2O

Výrobca: OLIVE Electronic Technology CO, Ltd.
Balenie: 1 SET model) CPAP vrátane cestovného púzdra a nosnej masky
Dostupnosť: na objednávku do mesiaca ...

CESTOVNÁ SPÁNKOVÁ TERAPIA DREAMSTATION GO

CESTOVNÁ SPÁNKOVÁ TERAPIA DREAMSTATION GO

CESTOVNÁ SPÁNKOVÁ TERAPIA PHILIPS model DREAMSTATION GO je určená na cesty do lietadla aj do prírody pre pohodlný spánok. Batéria DreamStation GO výdrží celú noc (až 13 hodín prevádzky pri nastavení tlaku na 10 cm H2O) a pomôže pacientom, ktorí sú mimo dosahu bežnej elektrickej siete. DreamStation GO je vybavený najužšou 12 mm CPAP vrapovou hadicou, ktorá sa vyznačuje zvýšenou pružnosťou, prenosnosťou a konektivitou. Prístroj spĺňa požiadavky FAA (Federálna letecká správa) na použitie na palube lietadla počas letu. Prístroj je vybavený Bluetooth a vodným zvlhčovačom s ohrevom, do ktorého je možné používať kohútikovú, balenú alebo destilovanú vodu. Možnosť voľby režimov CPAP/APAP, rozsah nastavenia tlakov 4 až 20 cm H2O / flex odľahčenie 1 až 3. DREAMSTATION GO má farebnú dotykovú obrazovku, ukladanie dát sa deje do vnútornej pamäte, prípadne na externú MicroSD kartu. Súčasťou dodávky je súprava 6 kusov 30-dňových filtrov DreamStation – možné prikúpiť TU . PHILIPS DREAMSTATION GO je jediným cestovným CPAP spánkovým zariadením s nabíjacím USB portom umožňujúcim ľahké a rýchle nabíjanie.

Rozmery: výška 5,8 cm × šírka 15 cm × hĺbka 15 cm
Hmotnosť: 0,85 kg

Výrobca: PHILIPS Respironics
Balenie: 1 SÚPRAVA model) DREAMSTATION GO vrátane cestovného akumulátora s nabíjačkou
Dostupnosť: položka je momentálne vypredaná!
(Tovar bude pravdepodobne dostupný až koncom roka 2022) ...

DREAMSTATION GO ZVLHČOVAČ

DREAMSTATION GO ZVLHČOVAČ

ZVLHČOVAČ pre spánkovú terapiu DREAM STATION GO pre ľahšie dýchanie a pohodlný spánok. Ide o rozširujúce príslušenstvo PHILIPS Respironics, ktoré je možné prikúpiť.

Výrobca: PHILIPS Respironics
Balenie: 1 kus) zvlhčovač DREAMSTATION GO
Dostupnosť: tovar MÁME na sklade ...

MONITOR SPÁNKOVÉHO APNOE PolyWatch

MONITOR SPÁNKOVÉHO APNOE PolyWatch

Mobilný diagnostický prístroj na zápästie na monitoring spánkového APNOE. Fázy spánok-bdenie sú identifikované automaticky podľa pohybu zápästia. Prístroj obsahuje 2 senzory: prstový senzor SpO2 + nosový senzor. Na objednávku za príplatok ponúkame komfortný model s brušným senzorom CSA. PolyWatch je diagnostický prístroj navrhnutý na domáci monitoring. Výsledky analýzy spánkového APNOE umožnia ošetrujúcemu lekárovi vytvoriť optimálny liečebný plán. Súčasťou dodávky je cestovná taška, 10 ks nosových kanýl.

Výrobca: BMC Medical Co., Ltd.
Balenie: 1 SÚPRAVA (monitor spánkové APNOE)
Dostupnosť: tovar MÁME na sklade ...

ZDRAVOTNÁ TECHNIKA.sk ponúka: