SPÁNKOVÁ TERAPIA CPAP a BIPAP

SPÁNKOVÁ TERAPIA CPAP a BIPAP

Syndróm spánkového APNOE je ochorenie patriace medzi poruchy spánku. Je charakterizované poruchou dýchania a prejavuje sa zastavením dýchania v priebehu spánku. Sprevádza ho chrápanie a nedostatok kyslíka (O2). Zastavenie dýchania býva dlhšie než 10 sekúnd a objavuje sa viac než 10-krát za hodinu.

Lekárka Krajskej nemocnice T. Baťu Marta Vránová predvádza masku CPAP používanú pri liečbe spánkového apnoe.

Príčinou spánkového apnoe je opakované zúženie až uzavretie horných dýchacích ciest alebo hltanu. Poruchy majú za následok veľkú únavu cez deň, niekedy ich sprevádzajú silné bolesti hlavy. U pacientov sa navyše zvyšuje riziko cukrovky, obezity, infarktu a cievnej mozgovej príhody.

 

Prístroj PolyWatch pre monitoring spánkového APNOE a cestovnú spánkovú terapiu ResMed AIRMINI pre ľudí na cestách

PolyWatch je u ucelený diagnostický systém na testovanie spánku v domácom prostredí. Pre ľudí na cestách ponúkame prístroj CESTOVNÁ SPÁNKOVÁ TERAPIA AIRMINI.

pdfMonitoring spánkového apnoeveľkosť: 4,47MB
pdfReport spánkového apnoeveľkosť: 0,9MB

Predávame 3 modely spánkovej terapie OLIVE, kvalitný nemecký výrobok PRISMA Löwenstein a cestovnú spánkovú terapiu ResMed AirMini

Základný model spánkovej terapie OLIVE CPAP je určený pre menej náročných zákazníkov. Najviac predávaný model spánkovej terapie je OLIVE BIPAP. Pre pacientov vyžadujúcich nadštandardné funkcie ponúkame model spánkovej terapie OLIVE AUTOPAP, ktorý umožňuje exspiračné odľahčenie pacienta (inhaláciu kyslíka). Prístroj má farebný dotykový displej a je určený pre pacientov vyžadujúcich vyššiu úroveň tlaku (pri výdychu sa tlak znižuje a poskytuje tak pacientovi vyššiu mieru komfortu).

V prípade potreby je možné k terapeutickým prístrojom APNOE prikúpiť nosnú masku OLIVE, prípadne komfortnú tvárovú masku AMARA. V našej ponuke nájdete tiež extra veľkú CELOTVÁROVÚ MASKU FLEXIFIT XL. Nemecká firma LÖWENSTEIN okrem prístrojov na spánkovú terapiu vyrába aj príslušenstvo, tzn. masky apnoe a dýchacie vrapové hadice.

SPÁNKOVÁ TERAPIE CPAP a BIPAP

SPÁNKOVÁ TERAPIE CPAP a BIPAP

Ako funguje SPÁNKOVÁ TERAPIA?

Pomocou prístroja je do tvárovej masky vháňaný vzduch pod tlakom. Prístroj na spánkovú CPAP terapiu ukáže, aký tlak je pre daného pacienta najlepšie, aby sa poklesy hladiny kyslíka a zástavy dychu objavovali čo najmenej. Pacient potom doma spí so špeciálnou maskou napojenou na pretlakový prístroj.

Maska na spánkovú terapiu CPAP / BIPAP

Cestovná spánková terapia CPAP / APAP

Cenově dostupné přístroje CPAP, BIPAP, EPAP a IPAP OLIVE pro léčbu spánkové APNOE

pdfCestovná spánková terapia AirMini ResMedveľkosť: 3,82MB
pdfSpánková terapia Olive OLV-DS8veľkosť: 0,43MB
pdfSpánková terapia CPAP OLIVEveľkosť: 0,98MB
pdfSpánková terapia BIPAP OLIVEveľkosť: 1,4MB
pdfNosná maska Oliveveľkosť: 0,15MB
pdfTvárová maska Oliveveľkosť: 0,16MB
pdfPhilips Dreamstation Goveľkosť: 1,69MB
ZVLHČOVACIE TABLETY HUMIDX

ZVLHČOVACIE TABLETY HUMIDX

ZVLHČOVACIE TABLETY HUMIDX, balenie 3 kusy pre spánkovú terapiu ResMed AIRMINI.

Výrobca: RESMED United Kingdom
Balenie: 1 krabička (3 zvlhčovacie tablety)
Dostupnosť: tovar MÁME skladom! ...

MASKA APNOE JOYCE - nosové

MASKA APNOE JOYCE - nosové

NOSNÁ MASKA APNOE pre spánkovú terapiu. Nastaviteľný popruh umožňuje dobrú stabilitu masky. Kvalitný nemecký výrobok LÖWENSTEIN sa hodí k akémukoľvek prístroju na spánkovú terapiu CPAP/BIPAP.

Výrobca: LÖWENSTEIN Medical Technology GmbH + Co. KG
Balenie: 1 ks (nosná maska APNOE)
Dostupnosť: tovar MÁME skladom! ...

MASKA APNOE JOYCE - tvárová

MASKA APNOE JOYCE - tvárová

Tvárová maska APNOE pre spánkovú terapiu. Nastaviteľný popruh umožňuje dobrú stabilitu masky. Kvalitný nemecký výrobok LÖWENSTEIN sa hodí k akémukoľvek prístroju na spánkovú terapiu CPAP/BIPAP.

Výrobca: LÖWENSTEIN Medical Technology GmbH + Co. KG
Balenie: 1 ks (tvárová maska APNOE)
Dostupnosť: tovar MÁME skladom! ...

CELOTVÁROVÁ MASKA FLEXIFIT XL (extra veľká)

CELOTVÁROVÁ MASKA FLEXIFIT XL (extra veľká)

CELOTVÁROVÁ MASKA ??FLEXIFIT XL extra veľká. Druhá generácia celotvárovej masky Fisher & Paykel ponúka pacientovi maximálne pohodlie. Maska má mäkký penový vankúš, ktorý sa kombinuje s tvarovaným silikónom, čo umožňuje spoľahlivé utesnenie a pohodlné nosenie. Maska APNOE je kompatibilná aj s inými výrobcami spánkových terapií.

Výrobca: FISHER & PAYKEL Healthcare Limited
Balenie: 1 kus (maska ??extra veľká)
Dostupnosť: tovar MÁME skladom ...

CESTOVNÁ SPÁNKOVÁ TERAPIA AIRMINI

CESTOVNÁ SPÁNKOVÁ TERAPIA AIRMINI

Cestovná spánková terapia AIRMINI je určená na cesty do lietadla aj do prírody pre pohodlný spánok. Prístroj spĺňa požiadavky FAA (Federálna Letecká Správa) pre použitie na palube lietadla počas letu. Prístroj je vybavený bluetooth a zvlhčovačom HumidX. Prístroj pracuje v režime CPAP, rozsah nastavenia tlakov 4 až 20 cm H2O. Spánková terapia AIRMINI zobrazuje podrobné údaje za posledných 7, 30, 90, 180 alebo 365 dní. Prístroj má funkciu AirView čo je automatické zdieľanie priebehu liečby pacienta a umožňuje ošetrujúcemu lekárovi ho sledovať - funkcia RemoteAsisst (diagnostika na diaľku). Súčasťou dodávky sú 2 náhradné filtre. Zariadenie sa vyznačuje extrémne tichou prevádzkou (26 dB). Kým pacient nezaspí, zariadenie dodáva nižší tlak (funkcia AutoRamp) a súčasne znižuje tlak pri výdychu čo pacientovi umožňuje komfort dýchania.

Rozmery: výška 8,4 cm x šírka 13,6 cm x hĺbka 5,2 cm
Váha: 0,3 kg

Výrobca: RESMED United Kingdom
Balenie: 1 SET model CPAP vrátane príslušenstva a tašky
Dostupnosť: tovar MÁME skladom! ...

SPÁNKOVÁ TERAPIA PHILIPS DORMA

SPÁNKOVÁ TERAPIA PHILIPS DORMA

SPÁNKOVÁ TERAPIA PHILIPS DORMA s automatickým optimálnym nastavením tlaku a nízkou hladinou hluku pre kvalitný (komfortný) nočný spánok. Spánková terapia DORMA je kompatibilná so softvérom pre správu pacientskych dát DORMA ENCORE, ktorý umožňuje odovzdanie dát ošetrujúcemu lekárovi (SW nie je súčasťou štandardnej výbavy, je možné ho dokúpiť) pre jednoduchú a efektívnu diagnostiku spánku alebo dýchanie odborníkom. Tučné ikony na grafickom displeji poskytujú ľahko zrozumiteľné ovládanie prevádzky. Funkcia AUTO (automatickej prevádzky) monitoruje pacientovi dýchacie cesty a automaticky upravuje terapiu CPAP tak, aby vyhovovala potrebám pacienta. Súčasťou dodávky je sieťový napájač (adaptér), dýchacia vrapová hadica CPAP, taška.

Prístroj neobsahuje dýchaciu APNOE masku. Výhodou je, že zákazník si sám vyberie masku, ktorá mu bude vyhovovať (zvolí si značku a veľkosť).

Výrobca: PHILIPS Respironics
Balenie: 1 SET model) CPAP vrátane tašky
Dostupnosť: tovar MÁME skladom ...

SPÁNKOVÁ TERAPIA PRISMA

SPÁNKOVÁ TERAPIA PRISMA

SPÁNKOVÁ TERAPIA PRISMA SMART so zvlhčovačom a APNOE maskou je vybavená unikátnym algoritmom, ktorý automatickou zmenou nastavenia reaguje na výskyt spánkového APNOE, hypopnoe alebo chrápania a poskytuje tak najúčinnejšie terapie pri problémoch s dýchaním v spánku. SPÁNKOVÁ TERAPIA PRISMA SMART je vybavená patentovanou technológiou SmartFLEX, ktorá zvyšuje komfort pacienta a umožňuje exspiračné odľahčenie (ľahšia inhalácia kyslíka).

Hlučnosť: menej ako 26 dBA
Rozmery: výška 11cm x šírka 17cm x hĺbka 18cm
Váha: 1,22 kg
Tlak 0,294 až 1,961 kilopascalov (0,003 až 0,02 barov)

Výrobca: LÖWENSTEIN Medical Technology GmbH + Co. KG
Balenie: 1 SET model) AUTOPLUS vrátane tašky a nosnej masky COMFORT BLUE
Dostupnosť: tovar MÁME skladom
na okamžité dodanie! ...

SPÁNKOVÁ TERAPIA OLIVE CPAP

SPÁNKOVÁ TERAPIA OLIVE CPAP

SPÁNKOVÁ TERAPIA OLIVE model CPAP na liečbu spánkového APNOE, hypopnoe alebo chrápania poskytuje účinnú terapiu pri problémoch s dýchaním v spánku. Prístroj OLIVE CPAP zvyšuje komfort pacienta a umožňuje exspiračné odľahčenie (inhalácia kyslíka). CPAP je prístroj na liečbu syndrómu obštruktívnej spánkovej APNOE – HYPOPNOE (OSAHS) pre domáce používanie. Zariadenie CPAP dokáže udržať kontinuálny pozitívny tlak dýchacích ciest. Profesionáli nastavujú zodpovedajúci tlak podľa stupňa užívateľovho spánkového apnoe tak, aby bola zaistená liečba. Zvlhčovač spolupracuje s prístrojom a dopravuje užívateľovi vzduch vhodnej teploty a vlhkosti, aby sa zabránilo vysychaniu nosných slizníc užívateľa a zaistilo sa komfortné ošetrenie. Prístroj kontroluje zapnutie/vypnutie (ON/OFF) zvlhčovača, ktorého princípom je ohriať vodu v komore a zaistiť, aby užívateľ inhaloval vzduch vhodnej teploty a vlhkosti.

Hlučnosť: menej ako <30 dB
Rozmery: 255 mm x 170 mm x 112 mm
Váha: 1,8 kg
Tlak 0,49 až 1,96 kilopascalov (0,005 až 0,02 barov)

Výrobca: OLIVE Electronic Technology CO, Ltd.
Balenie: 1 SET model) CPAP vrátane tašky a nosnej masky
Dostupnosť: tovar MÁME skladom ...

SPÁNKOVÁ TERAPIA OLIVE BIPAP

SPÁNKOVÁ TERAPIA OLIVE BIPAP

SPÁNKOVÁ TERAPIA OLIVE model BIPAP na liečbu spánkového APNOE, hypopnoe alebo chrápania poskytuje účinnú terapiu pri problémoch s dýchaním v spánku. Prístroj OLIVE BIPAP zvyšuje komfort pacienta a umožňuje exspiračné odľahčenie (inhalácia kyslíka). BIPAP je zariadenie pre bipolárny kontinuálny pozitívny tlak v dýchacích cestách, používané predovšetkým na domácu starostlivosť a klinické ošetrenie syndrómu obštruktívneho spánkového apnoe – hypopnoe (OSAHS) alebo respiračnej nedostatočnosti.
Môžete nastaviť ako IPAP (inšpiračný pozitívny tlak), tak EPAP (expiračný pozitívny tlak dýchacích ciest). Zvlhčovač spolupracuje s prístrojom a poskytuje užívateľovi vzduch vhodné teploty a vlhkosti, aby sa zabránilo vysychaniu používateľových nosových slizníc a zaistilo sa komfortné ošetrenie. Prístroj kontroluje zapnutie/vypnutie (ON/OFF) zvlhčovača, ktorého princípom je ohriať vodu v komore a zaistiť, aby užívateľ inhaloval vzduch vhodnej teploty a vlhkosti.

Hlučnosť:<30 dB
Rozmery: 255 mm x 170 mm x 112 mm
Váha: 1,8 kg
Tlak 0,49 až 1,96 kilopascalov (0,005 až 0,02 barov)
Kapacita vody: 200 ml

Výrobca: OLIVE Electronic Technology CO, Ltd.
Balenie: 1 SET model) BIPAP vrátane tašky a celotvárovej masky
Dostupnosť: tovar MÁME skladom ...

SPÁNKOVÁ TERAPIA OLIVE CPAP OLV-DS8

SPÁNKOVÁ TERAPIA OLIVE CPAP OLV-DS8

SPÁNKOVÁ TERAPIA OLIVE CPAP OLV-DS8 na liečbu obštrukčnej spánkového apnoe dospelých (OSA) / Hypypnea / chrápanie. Prístroj OLIVE CPAP OLV-DS8 zvyšuje komfort pacienta a umožňuje exspiračné odľahčenie (inhaláciu kyslíka). Prístroj obsahuje: nemeckú technológiu (softvér, algoritmus, technológia pohonu motora), 2.8" TFT farebný displej pre jednoduchšie ovládanie zariadenia (údaje o liečbe v reálnom čase napr. graf v tvare vlny, alarm), špeciálnu nádržku na vodu, ktorú je možné ľahko umývať a opätovne vložiť do prístroja, automatické vypnutie, tepelnú poistku a uzamknutie nastavených parametrov.K prístroju je možné dokúpiť 16 GB SD kartu pre uloženie až 5 rokov záznamov.

Hlučnosť: menej ako <28 dB
Rozmery: 28 (dĺžka) x 14 (šírka) x 9,5 cm (výška)
Váha: 1,6 kg
Tlak 4-25 cm H2O

Výrobca: OLIVE Electronic Technology CO, Ltd.
Balenie: 1 SET model) CPAP vrátane cestovného púzdra a nosnej masky
Dostupnosť: na objednávku do mesiaca ...

ZDRAVOTNÁ TECHNIKA.sk ponúka: